Siste sommerferienatt på tur

Som alltid vemodig å reise hjem, men den siste uken har vært litt vel heisen for oss som for andre… I tillegg til hendelsene i Norge, som vi har fått med oss på nett, presterte vi (jeg) å lage litt kaos på egen front, først en heftig hjernerystelse sist torsdag, så en aldri så liten salmonella… Ikke kjekt! Hjemturen hang i en tynn tråd der en stund, men nå går det greit! Heldigvis! Rekker å være med på tall ships og sende Maria avgårde, Jorunn har kommet hjem, de var først i sin klasse, og jeg skal jobbe pressesenter fra fredag til søndag. Blir litt travelt!
Campingen i dag heter Knaus feriesenter, Hamburg, og ligger i enden av Ikeas parkeringsplass, 20 meter fra autobahn, og var umulig å finne… Men stor fin plass!

4 kommentarer

  1. Vel, får være glad vi får deg helskinnet hjem da! Traff Jorunn i dag og erik har truffet Maria (hvor skal hun?). Uansett; velkommen hjem!

    Liker

  2. Hei på dere.
    Funnet link på Wingammsiden. Hyggelig blogg fra deres turer i sydeuropa:-)
    Jeg lurer litt på følgende, 30 flasker og kvote? Kan vi ha så mye med og fortolle vinen ved ank. Vi er et par fra Bergen, 65+ og kjører også rundt i en bil det ikke finnes for mange av.
    På vår 10000km`s tur til Portugal i høst så vi kun en La Strada Regent. Mulig litt frekt å spørre slik, men får jeg svar så takk. (Medl. Bobilklubben 1933)
    Beste hilsen fra Grethe og Atle Sundal.

    Liker

    1. Hei igjen:)
      Hyggelig du liker bloggen vår.
      Hvis dere kjøper vin, er det lov å ta med kvoten, som er fire flasker per person, samt 36 flasker per person som det betales for. Tror det er 40 kroner flasken akkurat nå. Vi er samlere, og fyller opp bilen når vi er nedover, med ting vi ikke får hjemme først og fremst. Så det blir 80 flasker tilsammen når vi reiser. Minner om at dersom en vil ha med sprit, går det ikke å ha med så mye vin… men ølkvoten på 2 liter per person går bra. Mer om alt dette er på http://www.toll.no.
      Portugal er forresten flott, lyst å reise tilbake:)

      ingeborg:)

      Liker

Meninger?

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s